Infolinia: 58 769 77 38 kontakt@biutiq.pl
Koszyk jest pusty

Naturalne hormony - trend czy realny ratunek

 

Naturalny progesteron jest to żeński hormon płciowy, potocznie zwany luteiną, wytwarzany przez ciałko żółte i łożysko podczas ciąży. Umożliwia zagnieżdżenie się zarodka i utrzymanie ciąży, jeżeli nie dochodzi do zapłodnienia następuje menstruacja. Progesteron jest również substancją przedłużającą młodość kobiety. Odwraca zmiany w tkance łącznej, przez co wygładza skórę i zachowuje ją w doskonałej kondycji. Problemy z PMS oraz niepożądane efekty menopauzy, pojawiają się wraz z niedoborami tego hormonu, które zdecydowanie warto uzupełniać.

 

 

 

Progesteron pozyskiwany z wyciągu z Wild Jam (Dioscorea villosa) ma taką samą budowę chemiczną, jak ten wytwarzany przez ludzki organizm. W związku z tym nie powoduje skutków ubocznych, a co ważne organizm jest w stanie wydalić, ewentualnie pojawiające się, nadwyżki. Stosowanie nowoczesnych preparatów (np. Progestella) nie powoduje zahamowania produkcji ‘własnego’ progesteronu przez organizm.

 

 

Stosowanie preparatów z naturalnym progesteronem pozwala przywrócić kobietom równowagę hormonalną. Drażliwość, zaburzenia koncentracji, bezsenność oraz uderzenia gorąca, potliwość i spadek libido, to bardzo częste objawy problemów z gospodarką hormonalną. Dzięki wspomnianym preparatom, można je zdecydowanie złagodzić, bądź zupełnie się ich pozbyć. Skutecznie blokują one niepożądane objawy, zarówno w sferze psychicznej, emocjonalnej jak i fizycznej.