Infolinia: 58 769 77 38 kontakt@biutiq.pl
Koszyk jest pusty

Milk Therapy- mleczna kuracja Twoich włosów

Mleko to  nie tylko zdrowy napój, ale również wszechstronnie stosowany składnik wielu kosmetyków. Już w starożytności Królowa Egiptu Kleopatra brała kąpiele w oślim mleku. Mówi się, że właśnie te kąpiele miały przyczynić się do jej legendarnej urody. A to wszystko dlatego, że mleko wykazuje działania odżywcze, natłuszczające i nawilżające.

Mleko w swoim składzie zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, peptydy, lipidy i proteiny, dzięki czemu po zabiegu typu Milk Therapy czujemy, że skóra i włosy nabrały miękkości są nawilżone i gładkie. Ponadto w mleku znajdziemy cały alfabet witamin oraz białka nasycone większością niezbędnych aminokwasów.

W kosmetyce stosowane są różnego rodzaje mleka, ale przede wszystkim krowie i owcze. Mleko jest naturalnym źródłem białka, które jest naturalnym budulcem wszystkich organizmów. Białka, czyli inaczej mówiąc proteiny są odpowiedzialne za produkcję elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego, czyli tych wszystkich substancji, które w naszym organizmie są odpowiedzialne za odpowiednią gęstość, elastyczność i nawilżenie skóry.

Najnowsza seria L’biotica Professional Therapy Milk Therapy to otulająca włosy apetycznym, mlecznym zapachem mleka ze słodkim karmelem i miodem seria do włosów matowych wymagających intensywnego nawilżenia i blasku. W skład serii wchodzi Mleczny szampon przywracający blask włosom matowym,  Mleczna odżywka oraz Intensywnie regenerująca
mleczna maska do włosów. Włosy pielęgnowane produktami z proteinami mleka lepiej zatrzymują wodę. Zapobiega to ich ponownemu przesuszeniu i zwiększa odporność na wpływ szkodliwych czynników, takich jak nadmierne suszenie, stylizacja czy twardość wody.