Infolinia: 58 769 77 38 kontakt@biutiq.pl
Koszyk jest pusty

Kategorie

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja, która najsilniej wiąże i zatrzymuje cząsteczki wody. W prawie wszystkich organizmach żywych, znajduje się on w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, gdzie jest go stosunkowo dużo, ale jest on obecny także w mózgu, kościach, płynie łzowym i stawowym.

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego ma zdolność wiązania 200 - 250 cząsteczek wody. Kwas hialuronowy ma charakter biopolimeru, a jego masa cząsteczkowa waha się od kilku tysięcy do 20 mln daltonów. Jest to cecha bardzo istotna, ponieważ od wielkości cząsteczki zależy jej „wchłanialność” przez organizm. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy łatwiej się wchłania, przez co może wnikać w głąbiej położone warstwy skóry.

Ta „cudowna” cząsteczka, oprócz możliwości wiązania wody, spełnia także rolę pośrednika, który ułatwia wprowadzenie w głąb skóry innych dobroczynnych składników. Sam kwas ma zdolności wymiatania wolnych rodników, a w połączeniu z antyutleniaczami, takimi jak witaminy C i E oraz prowitaminą A, sprawia, że skóra jest bardziej jędrna, pełna blasku i nie traci swoich konturów.